Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Szarejkach został wzniesiony w latach 1718-1719 na potrzeby parafii ewangelickiej. Został on wybudowany w stylu gotyckim.
W 1772 r. została przeprowadzona gruntowna renowacja kościoła. Powstał budynek z kamienia, otynkowany.
Budowla ma formę trójbocznie zamkniętej sali z drzwiami z trzech stron. Zakrystią na osi wschodniej, kruchtą od południa i masywną wieżą od zachodu. Ołtarz zaprojektował i precyzyjnie wykonał F. Pfeffer z Królewca w 1720 r.
Po II wojnie światowej kościół został przejęty na potrzeby parafii rzymsko-katolickiej. Ołtarz został przebudowany i przemalowany na niebiesko. Została usunięta ambona, 2 uszaki z górnej kondygnacji i figury. Został umieszczony w nim obraz Matki Bożej.
W 2001 r. ołtarz ponownie został przebudowany: zrekonstruowano górne uszaki i umieszczono zabytkowy krzyż – Drzewo Życia. Nazwę tłumaczy się tym, że ma on poprzeczną belkę łamaną, która nawiązuje do gałęzi. W środku jest zielona gałąź, która symbolizuje nowe życie przez zmartwychwstanie.
Po prawej stronie ołtarza jest umieszczona nietypowa opuszczana chrzcielnica – Anioł Chrzcielny. To rzeźba w stylu baroku. W dłoniach Anioł trzyma naczynie z poświęconą wodą i olejem świętym.