Straduny
W Stradunach, w odległości ok. 500 metrów w kierunku południowym od Kościoła parafialnego znajduje się cmentarz ewangelicki. Za łożóny został w II połowie XIX wieku. Zajmuje on powierzchnię 0,19 ha, a najstarszy nagrobek pochodzi z 1871 roku. Miejsce to jest i zarośnięte. Od strony drogi naprawiono kamienne ogrodzenie.
Chrzanowo
W Chrzanowie, po północnej stronie szosy Wydminy-Ełk ok. 200 m na północ od zabudowań wsi znajduje się cmentarz ewangelicki. Powstał on około II połowy XIX wieku. Zajmuje powierzchnię 0,24 ha. Elementami zabytkowymi tego miejsca są dwie mogiły żołnierzy rosyjskich, które odnaleziono w 1995 roku podczas prac porządkowych. Stan ogólny cmentarza jest dobry.
Chełchy
W Chełchach, ok. 150 m od szosy Chełchy-Ełk w kierunku zachodnim, powstał w połowie XIX wieku cmentarz ewangelicki. Obiekt ten zajmuje powierzchnię 0,53 ha i jest jednym z najbardziej zdewastowanych i rozszabrowanych miejsc będących pochówkiem w powiecie ełckim.
Lega
W II połowie XIX wieku we wsi Lega – ok. 100 m na zachód od zabudowań byłego PGR, w pobliżu drogi gruntowej, wiodącej od szosy Sędki-Ełk znajduje się cmentarz ewangelicki. Powierzchnia tego obiektu wynosi 0,038 ha. Najstarszy istniejący nagrobek pochodzi z 1881 roku. Kwatera, która znajduje się tutaj jest ogrodzona metalowym ogrodzeniem, a krzyż, który znajduje się na środku jest połamany. Cmentarz jest zarośnięty.
Karbowskie
W Karbowskich, na niewielkim wzniesieniu znajduje się cmentarz wojenny z I wojny Światowej, który jest miejscem pochówku 150 żołnierzy niemieckich i 112 rosyjskich, poległych w latach 1914-1915. Układ cmentarza oparty na planie elipsy.
Mrozy Wielkie
Cmentarz ewangelicki z XIX wieku w Mrozach Wielkich, ukryty w lesie. Nagrobki charakterystyczne dla ewangelickich pochówków.
Makosieje
Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej w Makosiejach, wpisany do rejestru zabytków. Stanowi miejsce pochówku żołnierzy rosyjskich i niemieckich, jest dobrze utrzymany, oczyszczony, zachowane zostały wokół niego dawne skarpy.
Laski Wielkie
Cmentarz ewangelicki z XIX wieku w Laskach Wielkich, wpisany do rejestru zabytków. Dawne miejsce pochówku czynne jeszcze w latach 80-tych. Mimo, że obiekt został uporządkowany, nie udało się uratować go przed dewastacją oraz kradzieżą metalowych elementów. Na uwagę zasługują specjalnie wydzielone kwatery rodzinne.
Szeligi
Cmentarz ewangelicki z XX wieku w Szeligach, wpisany do rejestru zabytków. Znajdują się tu groby żołnierzy niemieckich poległych w 1914 roku. Teren porasta wysoka, dzika roślinność.