Wirtualny przewodnik po krainie EGO Ełk Gołdap Olecko Mazury
wersja graficzna | polski | english | deutsch | Русский
Strona główna > Wiadomości > Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie
Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie
2017-05-18

Zamki, bunkry, schrony, pomniki, cmentarze, tablice pamiątkowe to świadectwa burzliwych dziejów Warmii i Mazur. Odwiedzając obiekty zlokalizowane na warmińsko-mazurskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej i na Szlaku Fortyfikacji Mazurskich można poznać region z zupełnie innej strony. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej przebiega przez miejsca związane z działaniami wojennymi w dawnych Prusach Wschodnich, w szczególności z bitwą pod Tannenbergiem i kampaniami w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich. Szlak Fortyfikacji Mazurskich łączy średniowieczne zamki, mury obronne i fortyfikacje polowe z czasów I i II wojny światowej (w większości przebiega wzdłuż Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej).

Szczegółowy opis szlaków znajduje się w folderach promocyjnych „Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w województwie warmińsko-mazurskim” i „Szlak Fortyfikacji Mazurskich”, które można pobrać w formacie pdf z https://www.mazury.travel/ zakładka Poznawaj i odkrywaj/ Region/ Publikacje o regionie.

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”.Jego celem jest zwiększenie zainteresowania obiektami pomilitarnymi zlokalizowanymi na warmińsko-mazurskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz na Szlaku Fortyfikacji Mazurskich i promocja regionu Warmii i Mazur.

Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do osób fizycznych, zajmujących się fotografią profesjonalnie lub amatorsko, zamieszkałych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Prace należy przesłać do 29 września 2017 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Departament Turystyki, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn z dopiskiem „Konkurs – Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”.

Pula nagród pieniężnych do przyznania w konkursie wynosi 2.500,- zł brutto. Za zajęcie I miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości 1.500,- zł brutto.

Więcej na 

http://www.warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/konkurs-fotograficzny-o-turystyce

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

[www.powiat.olecko.pl]


Opublikował Administrator, egoturystyka.pl

Wyświetlany 522 razy
powrót